نکات امنیتی برای کودکان
18
اکتبر

نکات امنیتی برای کودکان

در این مقاله می خواهیم درباره ی آموزش نکات امنیتی برای کودکان صحبت کنیم. همان طور که می دانید، در سال های اخیر با موجی از افزایش خشونت در دنیای اطراف خود مواجه شده ایم. این خشونت محیط مدرسه را هم در بر می گیرد.

برای مثال خشونت با اسلحه را در مدارس سرتاسر دنیا در نظر بگیرید. مشکلات امنیتی در مدرسه می تواند در نتیجه ی بسیاری از عوامل رخ دهد. اما همه ی آن ها ویژگی یکسانی دارند، آن ها ما را وادار می سازند تا برای حفاظت بیشتر و بهتر از فرزندانمان، بار دیگر سیستم را بررسی کنیم.

کودکان ارزشمندترین دارایی های ما هستند. اما با این حال آن ها به خاطر کودک بودن، کمبود هایی دارند که مانع می شود به طور کامل از سلامتی خود مراقبت کنند. مسئولیت بر عهده ی والدین و مدرسه است که بچه ها را ایمن سازند و مهارت های لازم را به آن ها آموزش دهند. آموزش نکات امنیتی برای کودکان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

نکات امنیتی برای کودکان
نکات امنیتی برای کودکان

همچنین ایده ی بسیار مفیدی است که والدین بچه ها را با انواع خطراتی که ممکن است با آن ها مواجه شوند، آشنا سازند تا کودکان به محض روبه رو شدن با یکی از آن شرایط، دست به کارهایی بزنند که به نجات آن ها منجر می شود.

در راستای آموزش نکات امنیتی برای کودکان لطفا موارد زیر را به کار بگیرید:

1. به کودک خود کمک کنید تا اطلاعات تماس را حفظ کند. این اولین و مهم ترین اصل آموزش نکات امنیتی برای کودکان است. اطمینان حاصل کنید که فرزندتان اسم کامل، آدرس، شماره تماس خود را بلد است و به خوبی می داند که چگونه باید از تلفن استفاده کند.

2. به کودکان خود آموزش دهید که آگاه و گوش به زنگ باشند و از محیط اطراف خود در هر لحظه اطلاع کافی داشته باشند. بچه ها به هنگام بازی ممکن است حس زمان و فضا را گم کنند و برای همین استعداد زیادی برای گم شدن داشته باشند. کودک بایست بداند که نباید بدون همراهی بزرگ تر خود، محدوده ی مدرسه را ترک نماید.

نکات امنیتی برای کودکان
نکات امنیتی برای کودکان

3. خود والدین بایست همواره درباره ی سفرهایی که از سوی مدرسه برگزار می شود آگاهی داشته باشند.

4. برای برچسب زنی به وسایل فرزند خود، از نام او استفاده نکنید. به جار این کار از رنگ های خاص و شکل های خاص استفاده کنید. مثلا ستاره های نارنجی پررنگ، برچسب های سبز روشن. اینکه شما نام او را روی وسایل بنویسید باعث می شود در صورت آدم ربایی، فرد مزبور با فرزند شما بر اساس نام او ارتباط بگیرد و کودک به او اعتماد کند.