ویژگی های خوب مربی مهدکودک
25
نوامبر

مربی مهدکودک

وظایف مربی مهدکودک

وظیفه اصلی مربیان مهدکودک، آموزش مهارت های اساسی به کودکان است. مهارتهای اصلی تدریس عبارتند از: خواندن و آموزش ریاضیات است. آنها کودکان را برای کلاس های دبستان آماده می کنند. مربیان برنامه های درسی برای فعالیت کودکان ایجاد می کنند. آنها رفتار کودکان در کلاس را مدیریت کرده و با والدین او در ارتباط هستند. همکاری میان مربیان و والدین سبب موفقیت کودکان در یادگیری می شود.

ویژگی های خوب مربی مهدکودک

برای اینکه مربی مهد باشید باید ویژگی های خاصی داشته باشید. مربیان باید بتوانند مدیریت خوبی در کلاس داشته باشند. این امر مستلزم، جلب توجه چندین کودک خردسال به طور همزمان است. آنها همچنین باید بتوانند برنامه های درسی کودکان را به خوبی تدوین و اجرا کنند. مربی مهدکودک، نظر کودک را نسبت به مدرسه و یادگیری شکل می‌دهد. مربیان خوب و شایسته مهدکودک چند ویژگی مشترک دارند، شامل: عشق به کار، صبر، خلاقیت، انعطاف‌پذیری، احترام، انرژی بالا است.

روش آموزشی مربیان مهدکودک

وظیفه اصلی مربی مهدکودک آموزش مهارتهای مورد نیاز  به کودکان است. البته نه تنها برای یک سال تحصیلی موفق، بلکه برای آمادگی رفتن به کلاس اول و بعد از آن. معلم تصمیم می گیرد چه زمانی به کل کلاس و چه زمانی به گروه های کوچک آموزش دهد. او از شیوه های مختلف یادگیری آگاه است و به هر کودک به بهترین روش یادگیری، آموزش می دهد. بخشی از نقش معلم، کمک به کودکان در تمرین مهارت هایشان است. سپس مربی، آنچه کودکان یاد گرفته اند را ارزیابی می کند.

روش آموزش مربیان مهدکودک
روش آموزشی مربیان مهدکودک

مهارت های ارتباطی مربی مهدکودک

معلمان دارای مهارت های موثر برای آموزش و برقراری ارتباط با کودکان می باشند. آنها در مورد نیازها، مهارتها، مشکلات و دستاوردهای کودک، با والدینش صحبت می کنند. هر روز مربی با مربیان و سایر مدیران ارتباط برقرار می کند. هرچه معلم مؤثرتر بتواند با کلیه افراد درگیر، به صورت شفاهی و یا کتبی، ارتباط برقرار کند، شغل او با ارزشتر و مثبتتر خواهد بود.