فواید پیش دبستانی
20
آوریل

فواید پیش دبستانی

فواید پیش دبستانی

در این جستار می خواهیم فواید پیش دبستانی برای کودکان را بررسی کنیم. می توان گفت دلایل زیادی برای ثبت نام کردن کودکان در دوره ی پیش دبستانی وجود دارد. برخی از والدین تنها زمانی به ثبت نام کودکان در مهدکودک و پیش دبستانی فکر می کنند که شاغل باشند یا نتوانند والدین تمام وقتی برای فرزندان شان باشند. درحالی که مزایای حضور کودکان در این دوره ها بسیار گسترده است.

فواید پیش دبستانی برای کودکان

1. زمینه ای برای یادگیری اجتماعی و آموزشی فراهم می کند. کودکان معمولا کنجکاو هستند و مشاهده گران خوبی محسوب می شوند. معلم ها می توانند با طراحی و اجرای بازی های مختلف و فعالیت های مرتبط، مهارت های لازم را از نظر درسی و اجتماعی به آن ها آموزش دهند.

2. پیش دبستانی به کودکان امکان می دهد تا در مجموعه ای نظام مند قرار گیرند. بچه ها در این مجموعه یاد می گیرند که دستورالعمل ها را دنبال کنند، وقتی سوالی دارند دست شان را بالا ببرند، کارها را نوبتی انجام دهند و به معلم و مربی توجه کنند. به نظر می رسد لازم است هر کودکی پیش از رفتن به مدرسه این مهارت ها را یاد گرفته باشد.

فواید پیش دبستانی
فواید پیش دبستانی

3. پیش دبستانی کودکان را برای مدرسه آماده می کند که محیط آموزشی تری محسوب می شود. لازم است که والدین اصلا نگران این نباشند که یادگیری مهارت هایی برای آمادگی مدرسه، و درس هایی مانند ریاضی و ادبیات منجر شود که فرزندانشان زودتر از موعد بزرگ شوند! آموزش های پیش دبستانی تداخلی با زمان بازی کودکان ندارد. در ضمن مراکز معتبر آموزش کودکان، هر دو موضوع آموزش و بازی را به یک میزان جدی می گیرند و به آن بها می دهند. پس شک نداشته باشید که چون آموزش ها مبتنی بر بازی هستند، فرزندتان حتما از آن لذت خواهد برد.

پیش رفت اجتماعی و احساسی

4. پیش دبستانی به بچه ها کمک می کند تا از نظر اجتماعی و احساسی پیش رفت کنند. آن ها یاد می گیرند به معلم و بقیه احترام بگذارند، مسائل را با هم حل کنند و مصالحه کنند. 5. این دوره به بچه ها کمک می کند تا پاسخی برای سوال های فراوان شان پیدا کنند. واقعیت این است که کودکان چهار یا پنج ساله سوال های فوق العاده ای درباره ی دنیای پیرامون می پرسند و حتی والدین هم ممکن جوابی نداشته باشند و سردرگم شوند. دوره ی پیش دبستانی کار را برای والدین ساده تر می کند. بچه ها با مکالمه، آزمایش و مشاهده، اغلب جواب ها را پیدا می کنند.