رنگ اتاق کودکان
20
آوریل

رنگ اتاق کودکان

 رنگ اتاق کودکان

رنگ اتاق کودکان می تواند تاثیر چشمگیری روی خلق و خوی آن ها داشته باشد. در این مقاله پیشنهادهایی برای رنگ آمیزی اتاق کودکان داریم.

مواردی پیشنهادی رنگ اتاق کودکان

زرد لیمویی

چه چیزی می تواند هیجان انگیزتر از بیدار شدن در اتاقی باشد که غرق در نور خورشید است؟ وقتی این رنگ را برای اتاق کودک انتخاب می کنید، دنبال زرد هایی باشید که درصد کمی سبز برای شادابی بیشتر دارند. طلایی هم گزینه ی خوبی است. برای ایجاد خلق و خوی شاداب و پرانرژی می توانید این انتخاب را داشته باشید.

 سبز کهربایی

رنگ سبز لیمویی یا هر سبز روشن دیگری می تواند پیام های زیادی را به همراه داشته باشد. تا جایی که سبز حالت الکتریکی و نئونی به خود نگرفته است، می تواند نمادی از آرامش و شادمانی باشد. این رنگ برای اتاق دخترها و پسرها و برای همه ی سنین مناسب است. به دنبال سایه های تیره تری از رنگ سبز نباشید چون غم و اندوه را نشان می دهد.

سبز کهربایی پیشنهاد خوبی برای رنگ اتاق کودکان
سبز کهربایی پیشنهاد خوبی برای رنگ اتاق کودکان

قرمز پررنگ

قرمز رنگ جذابی برای هر یک از اتاق های خانه محسوب نمی شود اما برای اتاق کودکان می تواند مفرح باشد. شما می توانید قرمزی انتخاب کنید که انگیزه دهنده بوده و سایه ای آتشین داشته باشد تا فضا را زنده کند. فضایی که برای مطالعه و انجام تکالیف مناسب است. این رنگ در ترکیب با سفید و یا کف چوبی اتاق، باعث گرم شدن محیط می شود و پذیرا و دعوت کننده می نماید.

آبی لاجوردی

آبی، انتخابی جاودانه برای اتاق پسرهاست. البته محبوبیت آن در میان دخترها هم رو به افزایش است. به جای آبی کم رنگ یا فیروزه ای، به دنبال سایه های تیره تری از آبی باشید. مثل آبی لاجوردی یا سرمه ای. این آبی های شجاع، نمایی کلاسیک را به اتاق کودک می بخشند و اگر در تضاد با رنگی مثل نارنجی قرار گیرند بسیار جذاب خواهند شد.

صورتی آتشین

اگر فرزند شما رنگ صورتی را برای اتاقش انتخاب کرده است، با او مخالفت نکنید. یک صورتی پررنگ و در عین حال روشن و شاد را برای اتاق او در نظر بگیرید. سعی کنید صورتی انتخابی ردپای نامحسوسی از آبی داشته باشد. در کنار صورتی، از رنگ هایی مانند مشکی، طوسی یا سفید استفاده کنید که حسابی به هم می آیند. ترکیب این رنگ ها هم می تواند خیلی سرگرم کننده باشد و هم این که مناسب و معتدل به نظر برسد. رنگ اتاق کودکان می تواند سائق نیرومندی باشد که به آن ها جهت می دهد، پس لطفا در انتخاب خود دقت کنید.

بیشتر بخوانید: نکات امنیتی برای کودکان